نسل جدید سورنتو

نسل جدید سورنتو

کیا جزئیات پلتفرم و پیشرانه جدید را برای نسل جدید سورنتو اعلام کرد

– پلتفرم جدید نسل جدید سورنتو فضا ، راحتی و شخصیت رانندگی را افزایش می دهد
– پیشرانه های قدرتمند جدید “Smartstream” توربو را تقویت می کند

 

– پلتفرم جدید باعث افزایش فضا ، راحتی و شخصیت رانندگی می شود
– موتور های برقی پیشرفته جدید ‘Smartstream’ توربو را تقویت می کند
– راه اندازی این مجموعه شامل پیشرانه هیبریدی 1.6 لیتری T-GDi و همچنین 2.5 لیتری T-GDi و 2.2 لیتری دیزل است.
– اولین نمایش عمومی سورنتو در نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو 2020 خواهد بود


(سئول) 19 فوریه 2020 –
شرکت کیا موتورز جزییات مربوط به پلت فرم و پیشرانه های نسل جدید سورنتو را فاش کرد.

این Sorento اولین SUV خواهد بود که بر اساس پلت فرم جدید کیا با شروع تولید در اواخر سال جاری ساخته می شود.

طول کلی سورنتو جدید 10 میلی متر نسبت به نسخه قبلی آن افزایش یافته است .

در حال حاضر کابین فضای بیشتری نسبت به بسیاری از SUV های متوسط ​​دیگر فراهم می کند ، در حالی که تفکر بسته بندی هوشمند به معنای آن است که سورنتو جدید همچنین فضای باربری بیشتری را ارائه می دهد.

هنگامی که نسل اول سورنتو در سال 2002 ارائه شد ، توسط شاسی محکم ، حداکثر فضا و توانایی خارج جاده پشتیبانی می شد.

تغییر ساختار یکپارچه برای نسل دوم سورنتو در سال 2009 نشان از تغییر قدم در شخصیت و رفت و آمد اتومبیل در جاده دارد.

پلت فرم SUV میان رده جدید کیا نشان دهنده جهشی مشابه برای نسل بعدی سورنتو است و به خودرو این امکان را می دهد تا استانداردهای جدیدی را در بخش خود برای فضای ، کاربرد ، کارایی و کیفیت ارائه کند.

 

موتور های نسل جدید سورنتو

برای کره ، اروپا و آمریکای شمالی ساختار و چیدمان نسل جدید سورنتو از پیشرانه ترکیبی قدرتمند جدید “Smartstream” سورنتو بهره می برد.

با استفاده از اولین کاربرد انرژی الکتریکی در خط Sorento ، پیشرانه جدید شامل یک موتور 1.6 لیتری T-GDi ( تزریق مستقیم بنزین توربوشارژ با سوخت مستقیم ) ، موتور الکتریکی 44.2 کیلو وات و موتور باتری پلیمر لیتیوم-یون 1.49 کیلووات ساعت است.

موتور از نوع ترکیبی مشترک با توان 230 ps و گشتاور 350 نیوتون متر تولید می کند و در نتیجه میزان بالایی از عملکرد پیشرانه جدید الکتریکی تولید شده ، میزان آلایندگی کم دارد.

شاسی بندی هوشمند نسل جدید سورنتو بدین معنی است که می توان باتری ها را در زیر قسمت مسافر قرار داد ، بدون اینکه در فضای کابین یا چمدان تأثیر بگذارد.

پیشرانه های اضافی در آینده اعلام خواهد شد ، از جمله موتورهای بنزینی و یک نوع هیبریدی پلاگین جدید قدرتمند.

مشتریان کره ای و اروپایی همچنین می توانند موتور دیزلی چهار سیلندر 2.2 لیتری  ‘Smartstream’ Sorento را مشخص کنند و گشتاور 202 ps و 440 نیوتن متر تولید می کنند. این با انتقال 8 سرعته مرطوب 8 سرعته جدید کیا (8DCT) کیا ساخته شده است ، که برای ارائه ویژگی های تغییر صاف یک اتوماتیک معمولی در حالی که باعث افزایش راندمان نسبت به DCT های کلاچ خشک می شود.

یک موتور 2.5 لیتری T-GDi قدرتمند Smartstream نیز از زمان فروش در کره و آمریکای شمالی در دسترس خواهد بود و دارای گشتاور 281 ps و 421 نیوتن متر است.

مطابق با 8DCT جدید ، موتور 2.5 لیتری توربو ترکیبی از تزریق مستقیم و تکنولوژی تزریق چند نقطه ای را در اختیار شما قرار می دهد و این امکان را می دهد تا به طور ظریف چرخه احتراق خود را با سرعت های مختلف موتور تطبیق دهد تا عملکرد و کارایی در استفاده روزمره را بالا ببرد .

سیستم های ایمنی نسل جدید سورنتو

سورنتو علاوه بر سیستم عامل و پیشرانه جدید ، طیف وسیعی از ویژگی های ایمنی و راحتی پیشرفته را پیاده سازی کرده و آن را از سایر SUV های متوسط ​​متمایز می کند.

اولین سیستم ترمز چند برخوردی کیا سورنتو را قادر می سازد تا شدت برخوردهای ثانویه را کاهش دهد.

هنگامی که کیسه های هوا پس از برخورد اولیه مستقر شده اند ، به طور خودکار ترمز خودرو را اعمال می کند ، و بیشتر سرنشینان را از تأثیرات جانبی فرونتال یا جانبی محافظت می کند.

سیستم ترمز چند برخوردی بسته به بازار با مجموع هشت کیسه هوا در دسترس خواهد بود تا امنیت بیشتر در برابر برخورد از جمله کیسه های تهویه سمت صندلی جلو و کیسه های هوای زانو را تقویت کند.

بسته به بازار ، سورنتو با یک تلفن هوشمند از راه دور Surface View Monitor نیز موجود است. این امر به کاربران این امکان را می دهد تا محیط خودرو را با تلفن هوشمند خود در رابطه با مانیتور Surround View درون خودرو بررسی کنند تا از حداکثر راحتی پارکینگ استفاده شود.

Sorento جدید اولین حضور خود را در تاریخ 3 مارس در نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو 2020 آغاز خواهد کرد که در حال حاضر بدلیل مشکلات ویروس کرونا برگذاری این نمایشگاه در حاله ای از ابحام است

 

 

سایر مقالات کیا سرویس